Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia to wiodąca polska orkiestra oraz jedna
z najważniejszych instytucji kultury w kraju. Od ponad 85 lat tworzy główny nurt polskiej kultury muzycznej poprzez działalność koncertową, wydawniczą i edukacyjną.

Z orkiestrą regularnie występują najwięksi muzycy świata, a spektakularna siedziba zespołu jest miejscem budzącym zachwyt wśród słuchaczy i artystów. Od kwietnia 2018 NOSPR należy do organizacji ECHO, skupiającej 23 najlepsze sale koncertowe Europy.

W NOSPR kultywujemy najlepsze tradycje świata muzycznego, a także tworzymy nowe formaty wydarzeń artystycznych i szukamy nowych sposobów interakcji z publicznością. Jesteśmy współorganizatorem Festiwalu Katowice Kultura Natura, Festiwalu Prawykonań i Festiwalu Muzyka+Nauka oraz Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Karola Szymanowskiego.

Zmieniamy się i rozwijamy, w związku z tym poszukujemy do naszego zespołu pracownika na stanowisko:

Główny Specjalista ds. Kontrolingu

Zakres obowiązków:

  • Opracowywanie budżetu NOSPR,

  • Zapewnienie kontroli realizacji budżetu NOSPR wraz z Głównym Księgowym (analiza kosztów oraz powstałych odchyleń),

  • Kontrolowanie i analizowanie przepływów finansowych,

  • Koordynacja planowania i realizacji budżetów poszczególnych komórek organizacyjnych NOSPR/serii koncertowych i zapewnienie kontroli ich realizacji,

  • Konsultowanie i opiniowanie dokumentacji przygotowywanej przez pracowników merytorycznych, w zakresie planowania i budżetowania,

  • Analizowanie i monitorowanie ryzyka finansowego organizowanych w NOSPR projektów kulturalnych przy współudziale Kierowników Działów planujących i realizujących ww. projekty

  • Współpraca z działem księgowości w zakresie monitorowania prawidłowego przebiegu procesu kontroli finansowej

  • Usprawnianie istniejących oraz współtworzenie nowych procesów kontrolingowo-księgowych,

  • Rozwój istniejących oraz współtworzeniu nowych narzędzi, usprawniających działania komórki kontrolingu i wspomagających procesy kontrolingowo-księgowe,

  • Prowadzenie analizy wydatków finansowych, rentowności i efektywności działań,

  • Sporządzanie analiz i raportów finansowych

Od kandydatów oczekujemy:

  • Wykształcenia wyższego ekonomicznego,

  • Min. 5-letniego doświadczenia zawodowego na stanowisku specjalisty/głównego specjalisty ds. kontrolingu,

  • Bardzo dobrej znajomości ustawy o rachunkowości oraz ustawy o finansach publicznych,

  • Doświadczenia oraz wiedzy w zakresie projektowania oraz modyfikowania procesów księgowo- kontrolingowych,

  • Umiejętności analitycznego myślenia, pracy na danych, formułowania wniosków,

  • Samodzielności w działaniu i umiejętności podejmowania decyzji,

  • Bardzo dobrej organizacji pracy własnej,

  • Terminowości i rzetelności w zakresie realizowanych zadań,

  • Umiejętności pracy pod presją czasu i skutecznego rozwiązywania problemów,

  • Biegłej obsługi komputera w zakresie MS Excel,

  • Dobrej znajomości języka angielskiego,

  • Doświadczenie w pracy w jednostce sektora finansów publicznych i/lub w instytucji kultury będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę w prestiżowej instytucji kultury,

  • Wsparcie w rozwoju i zdobywaniu nowych ciekawych doświadczeń,

  • Dużą różnorodność zadań i realizowanych projektów,

  • Możliwość uczestniczenia w ciekawych wydarzeniach kulturalnych,

  • Możliwość korzystania ze świadczeń socjalnych, m.in. karty Benefit Multisport oraz platformy do nauki j. angielskiego.

Prosimy o załączenie w CV poniższej klauzuli:

Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych, wykraczających poza informacje wynikające z art. 221 Kodeksu Pracy, zawartych w przesyłanych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych przez NOSPR w celu realizacji procesu rekrutacji.